Kolik ročně stojí řešení nadměrného pocení

Nadměrného pocení je možné se zbavit několika způsoby. Záleží, jak moc se potíte. Odstranění nadměrného pocení vás může stát od několika stovek korun ročně až po několik tisíc. Pojďme se na jednotlivé způsoby boje proti pocení podívat podrobněji.

Běžné antiperspiranty
Máme na mysli antiperspiranty, které koupíte běžně  v  supermarketu nebo v drogérii  např. Rexona, Dove, Fa. Jejich cena se pohybuje do 100kč. Je nutné je používat několikrát denně protože jejich ochrana proti potu vydrží jen pár hodin. Jedno balení vydrží zhruba měsíc. Ročně za tyto antiperspiranty utratíte  cca 1000 kč.

Běžně neprodejné antiperspiranty
Tím myslíme antiperspiranty dostupné v lékárnách a specializovaných internetových obchodech např. Dricol, Everdry, Eucerin, Sweatstop, Perspi Guard. Cena se pohybuje od 200 do 500kč za balení. První dny je nutné je používat antiperspiranty každý den, postupem času se aplikují obden a nakonec jednou týdně. Jedno balení vám vydrží 4 až 6 měsíců. Tzn. za rok za tyto antiperspiranty zaplatíte 600 až 1500 kč.

Iontoforéza nebo též elektroantiperspirant
Moderní metoda odstraňující nadměrné pocení. Elektro antiperspirant pracuje na principu iontoforézy, k níž je využíván slabý stejnosměrný elektrický proud procházející vodní lázní.  Nejde o bolestivý zákrok, klient při iontoforéze pociťuje jen slabé brnění. Přístroj nesmí používat těhotné ženy, kardiaci, lidé s kardiostimulátorem a lidé, kteří mají kovové ortopedické implantáty v blízkosti léčené oblasti. Nejdříve je potřeba absolvovat 12 procedur v průběhu 4 týdnů. Účinek vydrží zhruba půl roku, podle toho, jak silně se daný jedinec potí. Poté je třeba jen absolvovat udržovací terapii. Částka za všechny procedury činí 1200 korun.

Zakoupení přístroje vás přijde minimálně na 12000 korun.

Botulotoxin
Botulotoxin je vhodný pro ty, kdo mají problém s nadměrným pocením v určitých partiích. Nejčastěji se aplikuje formou několika vpichů injekční stříkačkou do podpaží. Dá se ovšem aplikovat i jinam, třeba do dlaní, chodidel, na záda nebo do oblasti hlavy. Efekt se dostaví asi za dva až tři dny. Zákrok provádějí centra estetické medicíny po celé republice. Zákrok není vhodný pro děti. Dále se neaplikuje těhotným  a kojícím. Injekce botulotoxinu omezí nadměrné pocení na 4 až 9 měsíců. Proceduru bude tedy nutné absolvovat 2x do roka. Při ceně 8-14tis za dávku nás injekce botulotoxinu přijdou na 16 až 28000 korun za rok.