Nadměrné pocení - pár tipů jak mu předejít

Nepomáhají vám běžně dostupné antiperspiranty v boji proti pocení? Vyzkoušejte některý z následujících tipů.

Jablečný ocet

Nadměrné pocení poměrně úspěšně tlumí i jablečný ocet, který můžete nanést do podpažní jamky a rozetřít. Jablečný ocet výrazně neutralizuje nepříjemný zápach při nadměrném pocení. Zkuste si také připravit koupel z jablečného octa. Stačí nalít do napuštěné vany jeden hrnek tohoto octa a je hotovo. Stejně tak jako jablečný ocet můžete použít jedlou sodu.

Lázeň z rajčat

Vynikající účinek proti nadměrnému pocení má i lázeň z rajčat. Stačí do napuštěné vany s teplou vodou přilít tři litry rajčatové štávy. Pokud vás trápí nadměrné pocení dlaní, nalijte si trošku rajčatové štávy do dlaní. Ruce po ní budete mít krásně jemné, měkké a suché.

Šalvěj lékařská

Šalvěj je vhodná pro ty, kdo trpí nadměrným pocením rukou. Do šálku nasypte lžičku čaje a zalijte vroucí vodou. Nechte louhovat 5 až 10 minut, poté přeceďte. Denně se doporučuje vypít alespoň dva šálky šalvějového čaje.

Dubová kůra

Pokud trpíte nadměrným pocením a zápachem nohou můžete vyzkoušet lázeň dubové kůry. Hrst dubové kůry 10 minut povařte v jednom litru vody. Nechte vychladnout. Do této lázně si dvakrát až třikrát týdně na deset minut namočte nohy.

Přeslička rolní

Další metodou jak se zbavit pocení a zápachu nohou je odvar z přesličky rolní. Dvě polévkové lžíce přesličky rolní přelijte jedním litrem vroucí vody a nechte vychladnout. Do této lázně si dvakrát až třikrát týdně na deset minut namočte nohy.

Pokud nadměrné pocení stále trvá

Pokud nadměrné pocení přetrvává, můžete ještě vyzkoušet další metody, např léčbu botulotoxinem, nebo iontoforézu. Více je popsáno v článku kolik ročně stojí řešení nadměrného pocení